Ezt bánják általában a nyugdíjasok

A mostani nyugdíjasok 70%-a már megbánta, hogy nem tett félre a visszavonulását követő évekre. Ezen tapasztalatok és a nyugdíjrendszer várható változásai miatt is egyre fontosabb, hogy gondoskodjunk jövőnkről. Számos megoldás közül választhatunk: ha kockázatkerülők vagyunk – akárcsak az emberek többsége –, választhatunk garantált kamatozású klasszikus nyugdíjbiztosítást .

Felértékelődik az öngondoskodás: a társadalom elöregedése miatt az állami nyugdíjak csökkenhetnek a következő évtizedekben, ezért is elengedhetetlen, hogy időben elkezdjünk félretenni anyagi biztonságunk megőrzéséért. Számos felmérés  rámutatott, hogy jelenleg nem tulajdonítunk elég nagy jelentőséget a megtakarításoknak, holott a pénzügyi döntésekre vonatkozó elszalasztott lehetőségek között első helyen szerepel az, hogy nem teszünk félre nyugdíjas éveinkre. Pedig tartunk attól, hogy megfelelő tartalék nélkül nem leszünk képesek finanszírozni kiadásainkat a visszavonulásunkat követően, de legalábbis alacsonyabb életszínvonallal kell majd számolnunk.

no_sporol megtakaritas bankracio1Fiatalon érdemes kezdeni

A mostani nyugdíjasok kétharmada mindezt meg is tapasztalta, csökkentek a bevételeik. 70%-uk ennek megfelelően megbánta, hogy nem tett félre, talán éppen ezért látják most már úgy, hogy a legjobb pénzügyi tanács, amit valaha kaptak, az volt, hogy fiatalon kezdjenek el megtakarítani.

Ehhez a – fiatalon elkezdett, hosszú távú – nyugdíjcélú megtakarításhoz többféle lehetőséget is létezik a rugalmasan alakítható megtakarításra vágyóknak, a kockázatvállalásra nyitottabbaknak a befektetési egységekhez kötött nyugdíjbiztosítást, amellyel különböző kockázati szintű eszközalapokból saját befektetési portfólió állítható össze, kihasználva az alacsonyabb és magasabb kockázatvállalási lehetőségeket. A maximális biztonságra törekvő kockázatkerülőknek pedig a klasszikus nyugdíjbiztosítást.

Nyugdíjbiztosítás = kockázatvállalás?

„Az emberek többsége kockázatkerülő: nehezen tűrik és igyekeznek is elkerülni a kockázatvállalással járó bizonytalanságot, nehezen birkóznak meg a veszteséggel. Körülbelül három egységnyi nyereség képes kompenzálni egy egységnyi veszteséget, azaz a veszteség nagyobb fájdalmat okoz, mint amekkora örömöt az ugyanakkora nyereség. Az is eltántorítja az embereket a kockázatvállalástól, hogy sikertelenség esetén mások és saját maga is felróják neki a kudarcot” – mondta a kockázatvállalás kapcsán Faragó Klára, az ELTE PPK Pszichológiai Intézetének professzor emeritusa.

megtakarítás_nyugdíj_123rfAki teljes biztonságra vágyik, aki pontosan szeretné tudni, mennyi megtakarítással számolhat majd, aki nem szeret a megtakarítások rendszeres lekötésével, befektetésével foglalkozni, aki inkább kockázatkerülő, érdemes klasszikus nyugdíjbiztosítást választania.

„A klasszikus nyugdíjbiztosítás ideális módja a kockázatok elkerülésének. Éppen ezért a törvény által a nyugdíjbiztosításokkal szemben elvárt tulajdonságoknak megfelelően, a kötelező biztosítási elemek és az adójóváírás beépítésével alakítottuk ki Jövőkép klasszikus nyugdíjbiztosításunkat, amely már kisebb összegű rendszeres befizetés mellett előre garantált lejárati összeggel biztosítja, hogy a jövő nyugdíjasainak ne kelljen megbánniuk, hogy nem tettek félre”

A módozatban – adott feltételek megléte esetén – 20 év alatt havi 20 ezer forintos befizetéssel közel 10 millió forint gyűjthető össze a nyugdíjas évekre. Ezt, ha járadék formájában igényli a szerződő, akkor 10 év alatt havi 92 ezer forintot, 20 év alatt pedig havi 58 ezer forintot folyósít majd a biztosító.

Forrás:Tőzsdeforum